Home 3 Erkek modası 3 Moda Artık Öldü , Yaşasın Stiller
Moda Artık Öldü , Yaşasın Stiller
Moda Artık Öldü , Yaşasın Stiller

Moda Artık Öldü , Yaşasın Stiller

Moda Artık Öldü , Yaşasın Stiller

Moda Artık Öldü , Yaşasın Stiller

2014 ­ 2015 senesi sonbahar kış erkek modasına doğru yavaş bir şekilde geçiyoruz. ancak ister 2015 senesi ister 2023 senesi olsun, hangi moda senesine ve hangi sezonuna girer isek girelim, aklınızdan çıkarmayacağınız tek şey varsa o da bütün dünyada moda kavramının ölmüş olduğu gerçeğidir. Arkadaşlar moda son dönemlerde öldü, artık stil denilen bir kavram var. Şimdi aslında moda öldü derken tabii ki de tam anlamı ile moda kavramını dışlayamayız ve bu asla trendleri takip etmeyin demek anlamına da gelmiyor. Moda genel ifade ile herkesin bilmiş olduğu genel geçer trendleri ifade etmektedir. Bu yıl 60’ların erkek modası ise geri döndü denildiğinde bu kesinlikle önemlidir ya da şu renkler de bu yılın modası denilebilir. Şimdi ise 2014 senesi erkek yaz modasının trend rengi kırmızı rengi kim inkar edebilirki. Lakin eğer modayı takip ediyorsanız çok yoğun değişikliklerin olmadığını kesin olarak görebilirsiniz. Ayrıca modacılar bunu bildiklerinden dolayı modadan çok stil üzerine oynamaktalar. Belli bir tarz kıyafetleri kombinleyip önümüze getirmekteler. Zaten ne olacaktı ki! Bilmiş olduğunuz ceket ne kadar değişik bir şekilde çizebilirsiniz ya da bir pantolon ne kadar değişik olabilirki.

Değişik olanlar ise oluyor, olmuyor da değil ancak moda haftalarında görmüş olduğunuz “Bunu kim giyer ki” demiş olduğunuz şeyin tam karşılığı bu oluyor. Basit bir örnek verecek olursa, 2014 senesinde erkek mayo trendlerinde slip mayo diye yeni bir şey çıkardılar, o nasıl bir şey derseniz, tam bir felakettir. Ne yapsaydık ki moda diyerek bu saçma olan şeyleri mi yayınlamalıyız.

Stil Ne Demektir?

Stil aynı sürede modayı ve giyimi de kapsamakta olan genel bir görünümün ifadesidir. Konumuz moda olmasa da stil kavramının daha geniş olan bir kavram olduğunu açıklamak gerekirdi. Genel bir ifade ile, giyiminiz, duruş tarzınız, konuşma şekliniz, ifadeleriniz ve bakışınız vesaire. Moda açısından da daha iyi bir ifade ile stil, size yakışmakta olanın her zaman moda olması yönündedir. 1960’lı yılların erkek modası hiç bir zaman da ölmedi ki yani. Eğer size yakışmakta olanı bulduysanız o sizin için bir modadır.