Home 3 Bayan İç Giyim 3 İç çamaşırını ütülemekte nelere dikkat edilmelidir neler yapılmalıdır.
iç çamaşır ütülemek
iç çamaşır ütülemek

İç çamaşırını ütülemekte nelere dikkat edilmelidir neler yapılmalıdır.

İç çamaşırını ütülemek mikropları öldürüyor. Vücudumuzun en hassas noktalarından biri genital bölgemizdir. Kadın genital bölgesi, yapısı itibariyle daha kolay mikrop kapabilen bir hassasiyete sahiptir. Bu yüzden bakımı ve temizliği düşündüğümüzden de önemlidir. İç çamaşırlarımızın sağlığımızı yakından tehdit ettiğini dile getiren Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Gökçen Erdoğan, iç çamaşırı seçiminden bakımına kadar önemli noktalara değindi.
İç çamaşırlarını yüksek derecede yıkamanın dışında, mutlaka ısıdan etkilenen mikropları öldürmek için ağ kısmını ütülememiz uygun olacaktır. Her mikrop ısıdan etkilenmeyebilir. Ama bilinen ve en çok görülen mikroplar ısıya karşı dayanıksızdır. Kadınların hayatlarının mutlaka bir döneminde karşılaştığı mantarlar da ısıdan etkilenip ölebilen mikrop türleridir. En azından genital bölgemize denk gelen kısımlar, suyun sıcaklığında ölmeyen mikropları öldürecek ve bakteri üremesini engelleyecektir. Dolayısıyla da çamaşırlarımızı ütülememiz, son derece kolay ve etkili bir tedbirdir.

İç çamaşırı seçimlerimiz kumaşı, dokusu ve biçimi açısından oldukça önemlidir. Özellikle kadınlar iç çamaşırını nasıl seçerse seçsin ağ kısmının pamuklu olması tercih edilir. Çünkü vajinal bölgeye denk gelen kısmın mikroptan arınmış olması gerekir.

Leave a Reply