Home 3 Bayan İç Giyim 3 Hamilelik – Gebelik Döneminiz için Tavsiyeler
hamile-iç-giyim-kapıda-ödeme

Hamilelik – Gebelik Döneminiz için Tavsiyeler

Hamilelik - Gebelik Döneminiz için Tavsiyeler

Hamilelik – Gebelik Döneminiz için Tavsiyeler

Hamileliğinizi eziyete dönüştürmeyin.  Pantolonlarınızın karnınızı sıkmasını, oturup kalkarken sizi rahatsız etmesini ve bebeğinize zarar vermesini beklemeyin.  Gebelik döneminizde göbeğinizi saklamaktan vazgeçmenizin tam sırası , bebeğinizle cıvıl cıvıl rahat ve modern hamile kıyafetleri sizleri bekliyor. Gebe kıyafetleri  3. ayınızdan itibaren giymeniz için tasarlanmıştır ve bu yaklaşık 2 sezondur.   Doğumdan sonra da rahatlıkla giyebileceğiniz rahat, sağlıklı ve  modern hamile gardırobuna ihtiyacanız olacak. İhtiyaçlarınızı ne kadar  çabuk edinirseniz o kadar rahat eder ve  bebeğinizle birlikte geçireceğiniz bu 9 ayı gönül rahatlığıyla tamamlarsınız. .

Hamilelikte alacağınız bol ve bir beden büyük kıyafetler sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterecektir.  Hamile iç giyimde Omuzlarınızdan ve belinizden düşen modeller , çuval gibi elbiseler artık tarihe karıştı.

Bu tarz kıyafetlerle kendinizi olduğunuzdan daha geniş ve  daha az zarif hissedeceksiniz. Hamile giyim kıyafeti yerine tercih edeceğiniz büyük beden kıyafet ise size uzun süreli çözümler sunmamakla birlikte maddi açııdan sizi zorlayacaktır çünkü 2 ayda bir yeni bir kıyafete ihtiyacınız olacaktır. Oysa koleksiyonumuzdaki hamile modellerini sadece 3. ayınızdan  sadece 9. ayına kadar değil , bebeğinizi emzirdiğiniz dönemede bile zevle giyeceksiniz.
9 ay boyunca kendi stilinizden ödün vermeyin.  Bırakın hamilelik öncesi gardırobunuz size yol göstersin.

Hamilelikte ne tür giyeceklerden kaçınmak gerekir?
– Beli sıkan sıkı giyecekler ve kemerler
– Naylon ve sentetik iç çamaşırları
– Sıkı ve sert sütyenler
– Yüksek topuklu ve ayağa tam oturan ayakkabılar
– Karın ve göbek kısmını sıkan kıyafetler
– Dar pantolonlar, bacağı sıkan çoraplar

Hamilelikte ne tür kıyafetler tercih edilmelidir?
– Eşofman
– Rahat ve geniş şortlar
– Bol t-shirtler, erkek t-shirleri giyilebilir
– Rahat elbiseler, hamilelikler, etekler
– Pamuklu iç çamaşırları ve rahat yumuşak sütyenler
– Ayakkabıların topuğunun 2-3 cm olması gebelikte en ideal olanıdır. Yüksek topunlu giyilmemelidir. Tamamen düz ve çok ince tabanlı ayakkabı yerine 2-3 cm kısa toğuklu bir ayakkabı vücut dengesi açısından daha ideal olacaktır. Çünkü gebelikte bel çukurlupu artar ve anne karnındaki ağırlığı dengelemek için geriye eğilerek yürür, bunu dengelemek için ayakkabıda ufak bir topuk olması faydalı olur.
– Gebelikte ayaklarda öden sık olduğu için ayakkabıların biraz geniş ve rahat olması gerekir.
– Hamileyken deniz veya havuza girilebilir, yüzülebilir, mayo veya bikini giyilebilir.

Leave a Reply