Home 3 2014 gecelik modelleri 3 Erkekler kadınların geceleri ne giymelerini ister ?
Erkekler kadınların geceleri ne giymelerini ister ?
Erkekler kadınların geceleri ne giymelerini ister ?

Erkekler kadınların geceleri ne giymelerini ister ?

Erkekler kadınların geceleri ne giymelerini ister ?

Erkekler kadınların geceleri ne giymelerini ister ?

İç giyim mağazalarına girdiğinizde gördüğünüz, beğendiğiniz iç çamaşırları genelde eşinizin, sevgilinizin yani kısacası partnerinizin beğeneceği tarzda oluyor. Oysa ki her ne kadar erkeğinizin hangi rengi sevdiğinizi bilseniz de iç çamaşırı hakkında ki düşüncelerini bilmiyorsunuz.

Kadınlar için bu kadar önemli olan iç çamaşırları, erkekler için de çok önemli diye düşünülsede aslında değilmiş, neden mi?

İç çamaşırı, hem kadınların, hem de erkeklerin ilgisini çeken bir konu. Hele de son yıllarda daha farklı kumaş, desen ve modelin kullanıldığı ürünlerin piyasaya sürülmesi, iç çamaşırı alışverişini zevkli bir hale dönüştürmüş durumda. İç çamaşırı almaya çıktığınızda, muhtemelen üzerinizde iyi duran ama aynı zamanda seksi ve hoş bir model satın almak istiyorsunuz. Ama kabul edin ki, erkek arkadaşınızı, ya da eşinizi de düşünmüyor değilsiniz. Peki ama acaba erkekler iç çamaşırı zevkiniz hakkında ne düşünüyor? Dikkatle seçtiğiniz takımları takdir ediyorlar mı, yoksa farkında bile değiller mi?

Kadınların string’ler konusunda iki ayrı görüşte toplandığı bilinen bir gerçek ama erkeklerin ne düşündüğü pek bilinmiyor. Amatörce yapılan küçük araştırmalara göre, erkeklerin düşünceleri de kadınlarınkinden farksız. Erkeklerin yüzde 50’si string’lerin seksi olduğunu ve bunu giyen kadının kalçalarını büyük göstermediğini savunurken, diğer yüzde 50 de, bunu giyen kadının güzel bir vücudu ve yuvarlak kalçaları olması gerektiğini belirtiyor.

1970′li yılların düşük belli şort tarzı külotları bu ara pek moda ama, ne yazık ki her kadında güzel durmuyor. Erkeklerin bunlar hakkındaki görüşü, bu şortların şık ve modaya uygun olduğu yolunda. Üstelik bunları giymek için incecik ve narin olmanız da gerekmiyor. Ama göbeğiniz varsa, o zaman bu külotlar ilk tercihiniz olmayabilir. Buna karşılık vücudunuz sıkıysa ve vücut hatlarınız da düzgünse bu şort tarzı külotlar kesinlikle erkekler tarafından beğeniliyor.

Bir diğer takdir gören külot modeli de, kenarları yüksek ve ince ama göbek kısmı oyuk olan külotlar. Bunlar genellikle seksi olarak değerlendiriliyor.

Peki iç çamaşırındaki uyum konusu ne olacak? Yani siz onca parayı takımlara veriyor, ya da takım olmayan iç çamaşırlarınızı birbirine uydurmaya çalışıyorsunuz. Acaba bunca çaba işe yarıyor mu? Erkekler bunu fark ediyor mu, yoksa umurlarında bile değil mi? Belki şaşıracaksınız ama erkekler bunu kesinlikle fark ediyor ve birbiriyle uyumsuz iç çamaşırlarının kötü göründüğünde de hem fikirler. Bu nedenle iç çamaşırlarınızı takım almakta fayda var. Ya da en azından beyazla beyaz, siyahla siyah giymeye gayret edin.

Erkekler seksiyle adi arasındaki ince çizgiye de dikkat çekiyor. Mesela kırmızı genelde sevilen bir renk, çünkü seksi görünüyor. Ama kırmızı saten olursa, işler değişiveriyor. Çünkü erkeklerin bakış açısına göre saten ucuz bir hava veriyor. Ucuz, dantelden iç çamaşırları da pek takdir toplamıyor. Dantel seviyorsanız, biraz para dökmeniz ve şık bir şeyler almanız ve renk olarak da siyahı seçmeniz erkeklerin tercihi. Bir diğer tercih de, ağ kısmın şeffaf olması.

1970′li yılların tarzı, düşük belli şortu andıran külotları beğenseler de, erkek modeli, daha yüksek belli, boxer’a yaklaşan modellerden kesinlikle hazzetmiyorlar. Gene yüksek belli, kalın kenarlı külotlar da baştan reddedilenler arasında ve tutkuyu katletmekle suçlanıyorlar. Ayrıca külotlu çoraplar ve jartiyerler de çoğu erkek tarafından doğal olmayan bir seksi olma çabası olarak görülüyor. En beğenilmeyenler arasında ise pantolonlardan fark edilen külot çizgisi ve sütyenden taşan göğüsler.

Bazı özel geceler hariç, erkeklerin çoğunlukla daha masum ve sade iç çamaşırlarını tercih ettiğini düşünüyoruz. Masum dediysek de tamamen çocuksu da demedik tabi ki… Çünkü her zaman kışkırtıcı ve seksi çamaşırlar giyerseniz, partnerinizin nazarında seks sembolü olur ve sizin istediğiniz o özel gecelerin de diğer günlerden bir farkı kalmaz…

Demek ki ne yapıyorsunuz, aşırıya kaçmıyor, erkeklerin doğallığı daha çok tercih ettiğini unutmuyor ve iç çamaşırınızı ona göre seçiyorsunuz. Özel gecelerin, özel çamaşırları hariç tabi ki…