Home 3 Erkek İç Giyim 3 ERKEK İÇ ÇAMAŞIRI
ERKEK İÇ ÇAMAŞIRI

ERKEK İÇ ÇAMAŞIRI

ERKEK İÇ ÇAMAŞIRIERKEK İÇ ÇAMAŞIRI  SEÇİMİNİ NASIL YAPMALI

Bir erkek iç çamaşırını nasıl seçer? Hangi tip iç çamaşırını seçmelidir? Erkekler genellikle iç çamaşırı seçiminde bayanlar kadar özen göstermezler. Bu yüzden erkek iç giyim ürünleri genellikle bayan iç çamaşırları kadar renkli ve farklı modellere sahip değildir.
Günümüzde modern şehir erkeği bu anlayış tarzını değiştirmekte ve içine giydiği çamaşırlara da dış giyim kadar önem vermeye başlamıştır. Peki, doğru erkek iç çamaşırı nasıl seçilir? Bu konuya biraz daha bilimsel yaklaşmak gerekirse yapılan anketlere göre erkeklerin %57’si klasik slip külot  tercih etmekte %29’u geniş paçalı boxer %18’i ise lycralı dar erkek boxerlarını tercih etmektedir.  Şimdi sizlere bu 3 iç çamaşırı tipinin artı ve eksilerinden bahsederek doğru iç çamaşırı seçiminize yardımcı olmak istiyorum.

Slip Külot: Slip külotlar sade ve rahattır fakat slip külotlar en az modaya uygun iç çamaşırıdır. Tabi eğer özel üretim leopar desenli bir slip tercih etmediyseniz. Slip külot sade ve rahattır ama modaya uyacaksanız çok da tercih edilmez. Eğer özel bir randevunuz var ise klasik bir slip külot tercih etmek büyük hata olacaktır. Unutmayın erkekler her ne kadar giyim kuşama çok fazla önem vermese de bayan iç çamaşı nda da dahil olmak üzere kıyafet tercihinde en ince detaya kadar dikkat ederler.

Her ne kadar slipler moda olmasa da elbette ki slip külotların da doğru tercih olacağı zamanlar vardır. Çünkü erkek iç çamaşırları cinsel organları destekleyerek rahat bir kullanım sunar. Rahat olmayı gerektiren spor aktiviteleri veya iş yerinde uzun süre oturma ihtiyacı duyulan işlerde slip doğru tercih olacaktır. Bilgisayar başında uzun süre oturanlar slip kullandığı zamanlarda daha rahat edecektir. Erkekler de artık en az bayanlar kadar iç çamaşırı seçimlerine önem vermekteler. Sadece rahatlık değil aynı zamanda zayıf görünmeye de destek olan iç giyim ürünleri 2012 yılında erkekler tarafından daha fazla tercih edildi. Birçok erkek yıllardır genital bölgelerini şişkin ya da hantal gösteren boxer ya da külotları tercih etti ama lider markaların öncülüğünde bu anlayış yavaş yavaş değişiyor.

Ölçü normalde kullandığınız çamaşır bedeninin bir küçüğü ya da daha normal beden ölçüsünün daha bol kesimli olan bir modeli olabilir. Doğal Kumaşlar İç çamaşırı tercihinde belki de en önemli olan nokta satın aldığınız iç çamaşırının üretildiği materyaldir. Pamuk viskon model bambu gibi doğal kumaşlardan üretilen çamaşırlar hem vücudunuzda alerji ya da kaşıntı yapmaz hem de daha sağlıklıdır. Erkek iç çamaşırları da kadınlarınki gibi özen gösterilerek üretilip satıcılara sunulmuştur ve kumaşın ter çekmesi önemlidir.

Artık birçok erkek iç giyim ürünlerine de artık dış giyim kadar önem veriyor. İşte erkek iç çamaşırı (boxer külot ya da atlet) seçiminde bazı püf noktalar: Ter Aktarımı: Kullanacağınız iç çamaşırının vücutta oluşan terin daha rahat dışarıya atılabileceği kumaşlardan üretilmiş olmasına dikkat edin. Dikişsiz İç Çamaşırları: Son zamanlarda yeni üretilen dikişsiz iç çamaşırları (seamless) vücudunuzda kumaş parçalarının birleşim noktalarında iz oluşmasına engel olur. Özellikle boxer ya da külot seçiminde dikişsiz modelleri tercih edebilirsiniz. Toparlayıcılık Özelliği: Satın aldığınız iç giyim ürününün sarkma ya da büyüme olan bölgeleri toparlayıcı etkisi olabilir bu modelleri vücudun toparlanmasına ve daha toplu durmasını sağlar. Fakat dikkat etmeniz gereken nokta çok sıkı olmaması. Eğer çok sıkı bir atlet veya külot modelini tercih ederseniz hem sağlığınızı tehlikeye atabilirsiniz hem de giydiğinizde rahatsız olursunuz.

Leave a Reply