Home 3 2014 gecelik modelleri 3 Büyük beden iç giyim
Büyük beden iç giyim
Büyük beden iç giyim

Büyük beden iç giyim

Büyük beden iç giyim

Büyük beden iç giyim

Kilolar halen fora… Şimdi fazla kiloları değil, nasıl bir kıyafet giyeceğinizi düşünme vakti! Büyük beden elbise modelleri arasında küçük hileler yaparak fazla kiloları saklayacaksınız. Hazır mısınız? Başlıyorsunuz. Seçeceğiniz elbise mutlaka straplez kesim olmalı. Aksini düşünmeyin bile…Bel bölümünde ince bir kemer ya da kuşak olmalı ki, bu kuşak proporsiyonunuzun daha zarif algılanmasını sağlasın. Kuşak ya da kemer tam belinizde değil bir az daha yukarıda olmalı. Bu konuda sıkıntı çekmezsiniz çünkü bu tasarım bol miktarda elbise modelinde kullanılmakta. Kesinlikle uzun etek tercih etmelisiniz. Ancak kilo kesim de olmamalı, kalem etek formunda da… Hafif bol duran ancak bakış açısına göre dar da denilebilecek bir etek tasarımı sizin tercihiniz olmalı! Bir de topuklu ayakkabı ve topuz saçlar gerekiyor. İşte fazla kilolarınız başarılı bir şekilde saklandı!

Fazlalıklarınızdan kurtulana kadar, hem günlük yaşantınızda hem de düğün-dernekte, şık davetlerde soluğu bluzların yanında almaya devam edeceksiniz hanımlar! Ancak bundan sonraki büyük beden bluz alışverişlerinde altın kurallara dikkat etmeniz gerekiyor. Bu kuralları kısaca hatırlayalım. Öncelikle bluzlarınızın belinizi ince gösterecek bir çizgiye sahip olması lazım! Bel bölgesinde enine çizgiler olan modelleri elinizin tersiyle itiyor, olabildiğince boyuna çizgili modellere yöneliyorsunuz. Ayrıca bel bölgesi hafifçe daralan ve kalçalara doğru yeniden genişleyen bir kesime sahip olan bluzlar en ideal tercihleriniz olabilir. Kemer ve kuşak kullanımını bluzlar ile bir araya getirmeyin. Kuşaklı ve kemerli bluzlar önden güzel görünse de arkadan kalçalarınızın daha büyük görünmesine neden olacaktır.

Sizi etek seçimlerinizde de yalnız bırakmayacağız tabi ki. Büyük beden etek modelleri arasından seçim yaparken en çok dikkat etmeniz gereken husus kilolarınızın nerede toplandığı konusudur. Şayet bacak bölgenizde fazla kilolar yoğun olarak bulunmuyorsa mini boydaki etekleri gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Aksi halde uzun eteklerden yana seçim yapmalısınız ki, bu durum size kesinlikle bir dezavantaj olarak görünmesin! Çünkü uzun etekler her zaman boyunuzu daha uzun, sizi daha ince gösterecektir. Yani aslında uzun etekler bir bakıma avantaj sağlamaktadırlar. Kilolarınız kalça bölgesinde yoğun ise bu durumda kesinlikle kalçaya tam olarak oturan modelleri seçmemelisiniz! Alta doğru hafifçe bollaşan kesimler ideal bir seçim olabilir. Bu arada seçiminizi desenli kumaşlardan dikilmiş eteklerden yana yapacaksanız, desenlerin olabildiğince minik olmasına özen göstermeli, büyük motiflerden ve desenlerden kaçınmalısınız.

Düğüne ya da şık bir davete katılmak için tek renk ve siyah olan elbiseler kuşkusuz en gösterişli görünmenizi sağlayacak olan modellerdir. Ancak birkaç yerinde küçük detayların bulunmasına izin vermelisiniz. Parlak taşlardan oluşan küçük bir süsleme veya ince parlak görünümlü bir kemer harika olabilir. Bu nedenle elbisenize ışıltı katacak olan detaylara “hayır” demeyin. Kollarınızın kalınlığını gizlemek isterseniz tülden bir şal imdadınıza yetişebilir. Fakat elbisenizin altına siyah yerine ten rengi ince çorap giymeniz gerektiğini sakın unutmayın! Aksi halde iç karartan, kapkara bir görünüme bürünmekten kurtulamazsınız. Son olarak kırmızı ruj detayını da atlamamak gerekiyor. Siyah abiye elbiselere en çok yakışan ruj rengi kırmızıdır!

Peki gece eve geldiğinizde ne giyeceksiniz? Seçiminizi büyük beden pijama gecelik modellerinden yana yapacak olmanız, zarafetinizden ödün vermeniz gerektiği anlamına gelmiyor tabi ki. Bir yandan fazla kilolarınızı gizleyen bir yandan derin ve rahat bir uyku çekmenizi sağlayan modeller arasından titiz bir seçim yapmanız gerekiyor sadece. Örneğin fazla kilolarınızın kalça bölgesinde toplanmış olması, uzun ve derin yırtmaçları bulunan gecelikler arasından seçim yapmanızı zorunlu kılıyor. Özellikle saten kumaşlar gibi tüm vücut hatlarınızı gözler önüne seren kumaş çeşitleri, daha dikkatli tercihler yapmanızı gerektiriyor. Ten renginizi de dikkate almanız lazım! Açık ten rengine sahipseniz; siyah, bordo veya lacivert gibi renkler üzerinizde muhteşem duracaktır. Esmerseniz, beyaz, krem rengi, tüm renklerin açık tonları olabilir.